Публікації

О. О. Хлопицький

Стан, проблеми та перспективи переробки золошлакових відходів теплоелектростанцій України

У роботі розглянуто питання золошлакових відходів, а саме джерела надходження, сучасний стан, проблеми, які існують при переробці або утилізації та перспективи вдосконалення та розвитку цієї галузі в Україні. Розглянуті методи утилізації золошлакових відходів та їх подальше використання у різних галузях виробництва. Представлені дані з перспективи використання та підготування відходів на прикладі передових світових країн у вирішенні цієї проблеми

В.В. Алексєєнко, В.П. Гончар, О.А. Гончар, О.В. Назаренко, І.О. Проценко, О.Б. Сезоненко

Потенціал використання золошлаків вугільних теплових електростанцій для виробництва альтернативних видів палива (на прикладі золошлаку Ладижинської ТЕС)

Результатом спалювання вугілля для генерації електроенергії на вугільних ТЕС є продукування золошлаку, що являє собою суміш негорючих мінеральних часток з палива та залишків недопаленого вугілля. Зростання потреби в електроенергії, особливо в країнах, що розвиваються, спричиняє збільшення утворення вугільних золошлаків, яке на сьогодні становить близько 1 млрд т/рік. Усвідомлення небезпеки накопичення таких значних обсягів промислових відходів стимулює інтерес до технологій утилізації золошлаків шляхом використання їх при коректуванні індустріальних ландшафтів, облаштуванні доріг, а також як дешевого заповнювача та компонента бетонних сумішей. Проте набагато перспективнішим видається утилізація золошлаків шляхом глибокої переробки з розділенням на окремі компоненти: золувинесення, недопалений вуглець, залізооксидний концентрат, — які мають широкі ринки збуту та достатньо високу вартість, щоб зробити процес переробки золи економічно привабливим. Особливий інтерес викликає одержання тонкодисперсного вуглецевого концентрату, який є перспективним напівпродуктом для виготовлення водовугільного палива — замінника мазуту та сирої нафти в енергетиці.